Создай анкету
или войди через

Віртуальні знайомства в мережі. Поради психолога (Частина 2)

1 сентября 2014, в 00:00

Віртуальні знайомства в мережі. Поради психолога (Частина 2) Перед зустріччю поговорити по телефону, на мій погляд, варто з кількох причин: по-перше, почути голос співрозмовника; по-друге, оцінити словниковий запас і вміння спілкуватися. Моя знайома переписувалася з молодою людиною близько тижня, і все було добре, поки він не подзвонив, щоб домовитися про побачення. Практично через кожне слово він вставляв невизначений артикль "мля", в листах його, природно, уникаючи. Для її вух це було дуже важким випробуванням - їх зустріч так і не відбулася. Переклад віртуальних відносин в реальні - штука тонка. Тут дрібниць немає. Важливими для нас залишаються питання: де зустрічатися, що надіти, про що говорити, а про що краще помовчати.

 
Невелике дослідження, проведене автором для написання цієї статті, показало, що з 16 чоловіків  4 запропонувало зустрітися в метро (тепло, світло, сухо і недорого), 3 - в кафе, 3 - в ресторані, 1 - у нічному клубі, 2 - запросили в гості, 2 - запропонували для прогулянок вулиці міста, 1 - важко відповісти. Думається мені, що зустрічатися в метро для того, щоб краще дізнатися один одного, просто несерйозно. Сісти ніде - якщо тільки у вагонах покататися - шумно, нормально не поспілкуватись. Кафе, ресторан, нічний клуб - будь ласка. Вулиці міста - теж "за", головне, щоб погода не підвела. Рада дівчатам: якщо чоловік у виборі або запрошує туди, куди йти вам зовсім не хочеться, хороший варіант - музей чи артгалерея. Можна подивитися виставку картин, відпочити, якщо втомилися - є лавочки у залах.
 
Досить ризиковано для знайомства відправлятися в гості, в незнайому компанію, на дачу або в будинок відпочинку. Зовсім не обов'язково, що там щось трапиться, але забезпечити свою безпеку потрібно. Тому краще - в людні місця, звідки ви зможете самостійно, коли захочете, повернутися додому. Непогано було б повідомити комусь із домашніх або друзів, де і з ким буде проходити ваше побачення, залишити номер телефону цієї людини. Про всяк випадок. Одягатися варто відповідно тому місцю, куди ви йдете. Одяг повинен бути не тільки красивим, але і комфортним, щоб відчувати себе впевнено.
 
Дослідження показали, що думка про людину складається в перші 15 секунд. Як кажуть, "у нас ніколи не буде другого шансу справити перше враження". Доброзичливість, спокій, усмішка - це те, що потрібно для встановлення контакту та довіри. При першій зустрічі не варто говорити про своїх колишніх пасій, про власні хвороби, детально обговорювати проблеми на роботі, вступати в релігійні суперечки. Рекомендується більше слухати, ставити підтримуючі питання. Слухайте активно, час від часу подавайте репліки - "Треба ж!", "Так-так", "Як цікаво!". Скористайтеся правилом Гліба Жеглова - "Знайди тему, яка йому цікава". Тоді ваш співрозмовник розкриється, бесіда буде щирою. Але якщо ваш співрозмовник розповідає тільки про себе, про свої успіхи і досягнення, можливо, він просто самостверджується за ваш рахунок, піднімає свою самооцінку. Якщо він довго і детально розповідає вам про свої попередні відносини, чвари з начальством і т.д., це велика ймовірність того, що він компенсує брак спілкування, а ви самі його мало цікавите.
 
Один з молодих людей, з якими я зустрічалася, запросивши мене в ресторан, майже не доторкнувся до їжі, тому що посвячував мене в подробиці відносин з колишньою дружиною, проблеми розлучення і те, як він (причому, в деталях) його до цих пір переживає . Я зрозуміла, що ніяких інших цілей, окрім бажання виговоритися, у нього немає. На цьому етапі важливо з'ясувати, чи подобається вам людина, з якою ви спілкуєтеся і чи хочете ви продовження.
 
Якщо вам людина не сподобалась, краще не брехати, що ви їй зателефонуєте - скажіть прямо, що зробили неправильний вибір. Якщо сподобалась, але не можете зрозуміти, яке враження справили ви, то можу запропонувати наступні шляхи рішення: 1) перед прощанням сказати "Ти мені дуже сподобався/лась. Мені було дуже цікаво і приємно з тобою. Я не знаю, сподобався/лась чи тобі я, але якщо ти захочеш зі мною ще зустрітися, подзвони або напиши. Я буду радий/а ". Після цього залишається чекати розвитку ситуації. Або: 2) "Мені було дуже цікаво і приємно з тобою. Може, ми могли б сходити кудись разом? У кіно, наприклад? (У театр, на прогулянку)". Цей варіант хорош тим, що відповідь не відкладається на невизначений термін.
 
Попри поширену думку, що знайомитися по мережі легше легкого, а спілкування з співрозмовником при цьому  не обтяжливо, мій власний досвід в цьому дозволив мені зробити висновок, що знайомства через Інтернет, це, перш за все, праця. Листування, розмови, зустрічі - все це вимагає певної самовіддачі. Багатьох людей знайомства в мережі затягують, вони не можуть зупинитися на одній людині - а раптом завтра з'явиться краще, красивіше і розумніше? Інтернет став частиною культури сучасного суспільства і в ньому, як у краплі води, відображається саме суспільство. Тут є і хороше, і погане. Думка, що через Інтернет знайомляться тільки закомплексовані невдахи, вже давно неактуально. Дуже багато цікавих, розумних, порядних, але самотніх людей не можуть знайти пару через тотальну зайнятість. І часто, сайти знайомств для них - єдиний вихід. Однак, людей з глибокими внутрішньоособовими проблемами тут теж предостатньо.
 
Знайомитися через мережу, звичайно ж, простіше. Не потрібно кудись ходити, шукати відповідний об'єкт, думати, що сказати і як підійти. Тим більше, що сподобавшаяся людина може бути зайнята і зовсім не налаштована на знайомство. В Інтернеті легше - ми пишемо лист або повідомлення людині, яка має такі ж цілі, що й ми. Але, якщо за якийсь час не вийшло зустріти шуканої людини, зробіть перерву на 2-3 тижні. За цей час на сайтах з'являться нові люди, а у Вас, можливо, виникне бажання нових зустрічей. Не впадайте у відчай, якщо результат буде не відразу, адже невдач не існує, а є тільки досвід. Обов'язково вірте в успіх і він прийде! Як і всі чудеса, що трапляються з людьми, котрі вірять в них. А хіба не диво, зловити у величезному океані золоту рибку, яка одного разу припливе до вас і скаже людським голосом: "Я тебе люблю" ...
Ваше имя
Эл. Почта
Начать
Авторские права
Копирование статей с сайта возможно только при установке прямой html-ссылки на сайт Love.ua, открытой для индексирования! Копирование без соблюдения авторских прав, будет преследоваться по закону!